Restrukturyzacja firm i obsługa prawna przedsiębiorców

Kancelaria prowadzi stałą i kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców z wielu branż. Obsługujemy nie tylko spółki prawa handlowego, ale także przedsiębiorców będących osobami fizycznymi. Dbamy o dobro naszych Klientów i monitorujemy wydajność oraz efektywność prowadzonych przez nich przedsiębiorstw – w przypadku prognozy kryzysu finansowego, wdrażamy działania związane z restrukturyzacją firm.

 

Restrukturyzacja firm na terenie województwa wielkopolskiego

Kancelaria adwokacka Witkowski, Cabała & Partners Sp. K. poza obsługą prawną spółek, prowadzi także działania związane z przekształceniem firm, mające na celu uniknięcie nieodwracalnych problemów finansowych.

Działamy w ścisłym centrum Wielkopolski, przy jednej z głównych ulic w Poznaniu. Specjalizujemy się w udzielaniu wszechstronnej pomocy prawnej – zarówno Klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom, podmiotom krajowym i zagranicznym w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw. Współpracujemy z biegłymi rewidentami oraz specjalistami z innych dziedzin.

Wyróżnia nas profesjonalna obsługa prawna firm i niepodważalne kompetencje zawodowe. Stawiamy na zrozumienie potrzeb Klienta, aby osiągnąć pełną efektywność podejmowanych działań – zawsze pracujemy zgodnie z zasadami etyki zawodowej.

Na czym polega restrukturyzacja firm i innych form działalności gospodarczej?

Restrukturyzacja jest jedną z najskuteczniejszych form wsparcia wierzycieli mających problemy z płynnością finansową i starających się uniknąć niewypłacalności. Celem restrukturyzacji firm jest jak najszybsze wprowadzenie optymalnych zmian o dużym stopniu skuteczności. Proces przebiega długofalowo i opiera się w dużej mierze na planowaniu i opracowywaniu strategii – wówczas decyzje i zmiany są wdrażane stopniowo, co może potrwać kilka miesięcy.

W ramach samego postępowania restrukturyzacyjnego dostępne są aż cztery tryby, a każdy z nich dopasowany jest do innego rodzaju sytuacji. Analiza przedsiębiorstwa oraz zakładanych celów jest kluczowa. Staramy się, aby została przeprowadzona w sposób gwarantujący dobór najlepszych możliwych środków.

Kancelaria restrukturyzacyjna – dlaczego warto nam zaufać ?

Doskonalona na każdym kroku wiedza prawnicza i pozyskane w praktyce doświadczenie (podczas obsługi podmiotów gospodarczych oraz Klientów indywidualnych) to największy kapitał naszej kancelarii restrukturyzacyjnej w Poznaniu. Jesteśmy w stanie doradzić w praktycznie każdej sprawie i zarazem sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom.

Podchodzimy indywidualnie do każdego powierzonego nam zadania, ponieważ każda sprawa jest inna i wymaga innego podejścia. We współpracy z Klientem przygotowujemy wniosek oraz komplet dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania w przedmiocie otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego przez właściwy sąd.

Reprezentujemy Klienta przed sądem. Po otwarciu postępowania uczestniczymy w kontaktach Klienta z tymczasowym: nadzorcą sądowym, nadzorcą układu, nadzorcą sądowym lub zarządcą. W procesie tym wspierają nas biegli rewidenci, z którymi na stałe współpracujemy.

Restrukturyzacja zamiast upadłości to szansa dla wielu: spółek, firm i przedsiębiorstw, które borykają się z problemem niewypłacalności i przejściowej utraty płynności finansowej. Aby osiągnąć sukces, warto zaufać profesjonalistom i zwrócić się do naszej kancelarii – przygotujemy dobry plan restrukturyzacyjny, który wymaga szerokiej wiedzy merytorycznej. Oferujemy pełne wsparcie na każdym etapie i kompleksową pomoc. Obsługujemy Poznań i okolice – zapraszamy do współpracy!