Kancelaria prowadzi stałą i kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców z wielu branż. Obsługujemy nie tylko spółki prawa handlowego, ale także przedsiębiorców będących osobami fizycznymi.

W zakres świadczonych usług wchodzi m.in.:

  •  doradztwo z zakresu prawa pracy i prawa podatkowego
  • projektowanie i opiniowanie umów
  • doradztwo w procesie negocjacyjnym
  • sporządzanie bieżącej dokumentacji korporacyjnej spółki (umowa spółki, uchwały, regulaminy, statuty itp.) oraz reprezentacja w postępowaniach rejestrowych w KRS
  • windykacja należności (na etapie przedsądowym, procesowym oraz w egzekucji)
    compliance (analiza zgodności działania przedsiębiorstwa z przepisami)
  • zastępstwo przed sądami powszechnymi oraz organami administracji podatkowej wsprawach związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa

Restrukturyzacja firm – województwo wielkopolskie

Kancelaria adwokacka „Witkowski, Cabała & Partners” Sp. K. to również kancelaria restrukturyzacyjna, która powstała kilkanaście lat temu. Działamy w ścisłym centrum Wielkopolski przy jednej z głównych ulic w Poznaniu. Specjalizujemy się w udzielaniu wszechstronnej pomocy prawnej – zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom, podmiotom krajowym i zagranicznym w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw. Współpracujemy z biegłymi rewidentami oraz specjalistami z innych dziedzin. Wyróżnia nas profesjonalna obsługa prawna i kompetencje zawodowe. Stawiamy na zrozumienie potrzeb klienta, aby osiągnąć pełną efektywność podejmowanych działań – zawsze działamy zgodnie z zasadami etyki zawodowej.
Na czym polega restrukturyzacja firm i innych form działalności gospodarczej? Restrukturyzacja jest jedną z najskuteczniejszych form wsparcia wierzycieli mających problemy z płynnością finansową i starających się uniknąć niewypłacalności. Celem restrukturyzacji jest jak najszybsze wprowadzenie optymalnych zmian o dużym stopniu skuteczności. Proces przebiega długofalowo i opiera się w dużej mierze na planowaniu i opracowywaniu strategii – wówczas decyzje i zmiany są wdrażane stopniowo, co może potrwać kilka miesięcy.
W ramach samego postępowania restrukturyzacyjnego dostępne są aż cztery tryby, a każdy z nich dopasowany jest do innego rodzaju sytuacji. Analiza przedsiębiorstwa oraz zakładanych celów jest kluczowa. Staramy się, aby została przeprowadzona w sposób gwarantujący dobór najlepszych możliwych środków.

Kancelaria restrukturyzacyjna w Poznaniu – dlaczego warto nam zaufać?

Doskonalona na każdym kroku wiedza prawnicza i pozyskane w praktyce doświadczenie (podczas obsługi podmiotów gospodarczych oraz klientów indywidualnych) to największy kapitał naszej kancelarii restrukturyzacyjnej w Poznaniu. Jesteśmy w stanie doradzić w praktycznie każdej sprawie i zarazem sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Podchodzimy indywidualnie do każdego powierzonego nam zadania, ponieważ każda sprawa jest inna i wymaga innego podejścia.
We współpracy z klientem przygotowujemy wniosek oraz komplet dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania w przedmiocie otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego przez właściwy sąd. Reprezentujemy klienta przed sądem. Po otwarciu postępowania uczestniczymy w kontaktach klienta z tymczasowym nadzorcą sądowym, nadzorcą układu, nadzorcą sądowym lub zarządcą. W procesie tym wspierają nas biegli rewidenci, z którymi na stałe współpracujemy.
Restrukturyzacja zamiast upadłości to szansa dla wielu spółek, firm i przedsiębiorstw, które borykają się z problemem niewypłacalności i przejściowej utraty płynności finansowej. Aby osiągnąć sukces, warto zaufać profesjonalistom i zwrócić się do naszej kancelarii – przygotujemy dobry plan restrukturyzacyjny, który wymaga szerokiej wiedzy merytorycznej i sprawdzonej w praktyce. Oferujemy pełne wsparcie na każdym etapie i kompleksową pomoc. Obsługujemy Poznań i okolice – zapraszamy do współpracy!