Kiedy można starać się o oddłużenie przedsiębiorstwa?

rozliczenia

Od długów nie ma ucieczki, nawet w świecie biznesu. Czasami zdarzają się jednak sytuacje, kiedy zadłużenie przekracza możliwości i wtedy właściciele przedsiębiorstw szukają wyjścia z trudnej sytuacji. Dlatego warto poznać, kiedy można starać się o oddłużenie przedsiębiorstwa i jakie są najczęściej stosowane metody.

Kiedy można starać się o oddłużenie przedsiębiorstwa?

Pomoc prawna w oddłużaniu jest zadaniem wymagającym wiedzy oraz doświadczenia. Dłużnik stawiający czoła postępowaniu egzekucyjnemu prowadzonego przez komornika czy też upadłości konsumenckiej, powinien zawsze zachować czujność. Najlepszym sposobem na tego typu walkę jest skorzystanie z porad specjalistów. Zdarza się jednak, że najlepszym rozwiązaniem w pozbyciu się długów jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej, jednak nie zawsze.

Jakie metody stosowane są w oddłużaniu?

W Polsce najczęściej stosowanym sposobem na uniknięcie egzekucji komorniczej jest spłata zobowiązań lub zawarcie ugody z wierzycielami. Możliwa jest także skarga na czynność komornika do sądu, która może wpłynąć na zatrzymanie działań komornika. Oprócz tego popularną formą oddłużania jest również upadłość konsumencka. W tym trybie dłużnik ma możliwość kompleksowego rozwiązania problemu zadłużenia.

Jak skutecznie uzyskać pomoc w oddłużaniu?

Pomoc prawna w oddłużaniu powinna polegać na wsparciu dłużnika w walce o zachowanie swoich uprawnień oraz kompleksowe przygotowanie i procedowanie sprawy. Kancelaria prawna Witkowski i Partnerzy to firma zajmująca się oddłużaniem firm na najwyższym poziomie, dzięki zatrudnieniu najlepszych specjalistów. Od wielu lat z sukcesami prowadzimy tego rodzaju sprawy, gwarantując naszym klientom znalezienie najlepszego sposobu na rozwiązanie ich problemów z zadłużeniem.